Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami ogłosiła V edycję konkursu “Inwestycja Roku”. W kategorii obiektów mieszkalnych wśród uczestników, znalazła się inwestycja firmy BLOCKPOL-DEVELOPER, która zgłosiła „Zespół budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi wraz z zagospodarowaniem terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu”.

Inwestycja „Nowa Inspiracja” składa się z 5 różnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych połączonych garażem podziemnym. W centralnym punkcie osiedla usytuowane jest duże patio, dzięki któremu całość jest przestronna, a budynki są od siebie oddalone, dając mieszkańcom widok na pięknie zagospodarowaną i zieloną przestrzeń.

Jak opisuje inwestor – każdy z zaprojektowanych budynków jest inny. Znajdują się tu budynki kameralne 4-piętrowe, a także budynki premium 7-pietrowe. Fasady są utrzymane w odcieniach jasnych i ciepłych, wykończone dodatkowo w wysokim standardzie elementami drewnianymi i aluminiowymi. Dodatkowo część dachów budynków została wykończona w systemach dachów zielonych i żwirowych, a dodatkowo dach jednego budynku jest ogólnodostępny dla mieszkańców jako zielony taras.

Połączenie stolarki PCW i aluminiowej

Łącznie na Nowej Inspiracji znajdują się 154 lokale mieszkalne, a także 12 lokali usługowych znajdujących się na parterach budynków. Niewątpliwą zaleta wszystkich mieszkań są przynależące do nich duże loggie, balkony, tarasy i ogródki. Większość mieszkań zaprojektowanych jest jako dwustronne, z duża ilością przeszkleń co sprawia, że mieszkania są bardzo jasne i przytulne. Do tej inwestycji wykorzystaliśmy system Basic Piast 70 do produkcji okien, balkonów. Okna z zewnątrz są w kolorze antracytowym a od wewnątrz białe. Lokale usługowe mają konstrukcje aluminiowe z dużymi przeszkleniami, przez które do pomieszczeń wpada wiele naturalnego światła. Drzwi wejściowe do poszczególnych budynków także wyprodukowaliśmy na systemach aluminiowych. Co ciekawe fasada ma łącznie blisko 300 m2.

Dodatkowo w zespole budynków zaprojektowano i wykonano szereg pomieszczeń dodatkowych od komórek lokatorskich, boksów garażowych po pomieszczenia rowerowni i wózkowni. Ponadto pod budynkami znajduje się jeden duży wspólny garaż dla wszystkich mieszkańców.

Wszystkie przestrzenie na Nowej Inspiracji są funkcjonalne, wygodne i przestronne co daje poczucie wysokiego komfortu użytkowania i życia. Zaprojektowano tu również szereg elementów małej architektury, a także miejsc do wypoczynku. Jest tu wszystko, to co sprawia, że mieszka się tu dobrze i wygodnie.

Pełną galerię zdjęć inwestycji znajdziecie w naszej zakładce REALIZACJE.